نقاشی ساختمان پارسیان اسلایدر1
نصب و فروش کاغذ دیواری اسلایدر
نقاشی ساختمان پارسیان اسلایدر2

کنیتکس و کاربرد آن در نقاشی ساختمان

کنیتکس

کنیتکس:

یکی از انواعی رنگی هست که در نقاشی داخل و خارج ساختمان استفاده می شود. فرق اصلی این رنگ بارنگهای دیگر مورد استفاده در نقاشی ساختمان می تواند زبر بودن آن باشد، یعنی صافی و سیقلی رنگهای دیگر رو ندارد. به همین دلیل این رنگ کمتر در داخل منزل استفاده می شود، بیشتر در مشاعات مانند راه پله، پارکینگ، نمای ساختمان و مکان های عمومی دیگر استفاده می شود.

انواع کنیتکس:

1- کنیتکس روغنی: حلال این نوع کنیتکس بنزین بوده وبه دلیل احتراق برای محیط های بسته توصیه نمی شود. مزیت اصلی این رنگ قابل شستشو بودن آن است

2- کنیتکس پلاستیک: حلال این رنگ آب بوده مزیت اصلی آن بدون بو بوده سریع خشک می شود و از نظر قیمت مناسب می باشد. بدلیل قابل شستشو نبودن برای مکانهای که در معرض آب و باران می باشد توصیه نمی شود.

3- کنیتکس اکرولیک: این نوع کنیتکس مزیتهای دو نوع دیگر رو یکجا دارد. حلال آب بوده، قابل شستشو، و بدون بو می باشد و قیمت مناسبی هم دارد. این نوع کنیتکس در نقاشی ساختمان هم برای محیط های بسته و هم محیط باز و بیرون قابل اجرا می باشد.

هر سه نوع کنیتکس که در بالا ذکر شد. در سه حالت ریزدانه، دانه متوسط، و دانه درشت موجود می باشند.

مزیت های کنیتکس نسبت به رنگهای دیگر: استفاده از کنیتکس در نقاشی ساختمان مزایای چندی دارد اول اینکه بدلیل نیاز نداشتن به زیرسازی اساسی و اجرا به وسیله ی پیستوله از سرعت بالایی برخورار است دومین مزیت آن اگر در نمای ساختمان به جای سنگ و غیره از کنیتکس استفاده شود هم بار کمی برروی ساختمان وارد می شود و هم هزینه کمتری دارد. مزیت دیگر آن برای ساختمان هایی قدیمی که دیوار و سقف ناصاف و ناهمواری دارد مناسب می باشد چرا که بدلیل مات بودن و برجسته بودن ایراد های زیرین کمتر دیده می شوند.

مراحل اجرای انواع کنیتکس:

انواع کنیتکس ها بر روی سطوح سیمانی ،گچی، چوب، آردواز قابل اجرا می باشند.

برای اجراء سطوح مورد نظر را از هرگونه آلودگی مانند دوده، گردوغبار و غیره تمیز کرده قسمت های پوسته شده رو با ابزار نقاشی ساختمان جدا کنید، در صورت نیاز برای صاف کردن سطح از گچ یا انواع بتونه مانند بتونه کناف استفاده کنید. اگر جایی نیاز به کاور دارد بپوشانید چون این نوع رنگ فقط با پیستوله مخصوص کنیتکس قابل اجراست و پاشیدنی می باشد با قلم یا رول قابل اجرا نیست.

رولکس:

از نظر مواد و جنس همان کنیتکس است. تفاوت آن در ظاهر و نحوه ی اجرا می باشد، به این ترتیب که در چند مرحله اجرا می شود و دارای نقوش بوده و می توان از ترکیب چند رنگ مختلف استفاده کرد بدین صورت که زمینه را رنگ روشن و نقوش و دانه های رنگی روی آن کار کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *